IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 27. května 2023/22:30

19.06.
2016
18:40

Výroční dvacátý ročník festivalů od 26. 5. 2017

Příští jubilejní mezinárodní přehlídku ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS připravuje produkční tým spolu s doprovodným multižánrovým festivalem BRNO - MĚSTO UPROSTŘED EVROPY v hlavním období 26. 5. - 25. 6. 2017

Příští jubilejní dvacátý ročník mezinárodní přehlídky ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS připravuje produkční tým spolu s doprovodným multižánrovým festivalem BRNO - MĚSTO UPROSTŘED EVROPY v hlavním období 26. 5. - 25. 6. 2017.

Soutěžní část jubilejní mezinárodní ohňostrojné přehlídky STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS proběhne tradičně na hladině Brněnské přehrady. Produkční tým připravuje ve výročním roce soutěž pěti ohňostrojných týmů, čímž se Brno postaví do pozice největších ohňostrojných festivalů minimálně na evropské úrovni. Začátek hlavní soutěže na přehradě bude v sobotu 3. června 2017.

Už od loňského roku probíhají jednání o účasti s ohňostrojnými týmy z amerického kontinentu - Amerika je jediný světadíl, s výjimkou Antarktidy, ze kterého se ohňostrůjci festivalu nezúčastnili (Afrika zastoupená Jižní Afrikou byla v Brně v roce 2007, Asii reprezentovalo Japonsko v roce 2008 a Čína 2012, Austrálie se účastnila také v roce 2012 a evropské země se účastní každoročně).

Doprovodná programová struktura festivalu zábavných, prezentačních, kulturních a sportovních akcí bude obdobná jako v předchozích ročnících s důrazem na oblíbenost a návštěvnost jednotlivých pořadů. Úvodní program festivalu obstará Mezinárodní policejní mistrovství ČR v jezdectví, které oslaví také své dvacáté jubileum. Během dalších víkendů tradičně proběhnou programy Dětských dnů uprostřed Evropy v různých částech Brna. Ve festivalovém finále bude připraven seriál programů Zábava pod hradbami s Dopravní nostalgií v centru Brna. Do programové koncepce bude zapracováno 70. výročí Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Také v příštím roce se celoměstský multižánrový festival propojí s osmým ročníkem open-air představení Městského divadla Brno na Biskupském dvoře pod Petrovem v produkci SNIP & CO, Městského divadla Brno a Moravského zemského muzea.