IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 27. května 2023/22:30

14.06.
2018
14:25

Ocenění za nejlepší ohňostroj Ignis Brunensis si odváží francouzský tým Lux Factory

Na plné čáře zvítězil francouzský tým Lux Factory v 21. ročníku Ignis Brunensis. Ohňostrůjci z týmu Lux Factory získali nejen hlavní cenu, ale také Cenu Českého rozhlasu a Cenu České televize. Se show Noc pod hvězdami uspěli v konkurenci polského a rumunského týmu.

Aktualizováno 14. 6. 2018 / 23.35 doplněna fotogalerie

Brno - Emotivní ohňostroj francouzských mistrů s rozmanitým výběrem hudby přesvědčil porotu ze tří soutěžních show festivalu Ignis Brunensis nejvíc a získal tak hlavní cenu. Francouzská společnost 2.0 Pok Lux Factory byla oceněná i Českou televizí za nejlepší scénografické ztvárnění a Českým rozhlasem za nejlepší hudební doprovod.

„Moc děkuji celému Brnu. Zdejší tým byl velice profesionální. Vzpomínky na Ignis Brunensis si uchovám navždy," řekl po vyhlášení zástupce francouzského týmu Arnaud Fouriau.

Festival Ignis Brunensis považuje za významnou akci i náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Martin Maleček. „Jsem rád, že se organizátorům přehlídky podařilo vytvořit mezinárodně uznávanou a kvalitní akci. I do budoucna víme, že ohňostroje mají nezastupitelné místo v kulturním životě Brna," zhodnotil Maleček.

Cenu brněnského primátora za zpracování povinné hudební části Karneval od Antonína Dvořáka získal polský tým Surex, který svým ohňostrojem soutěž zahájil před téměř dvěma týdny.

Ohňostrůjci ještě mají možnost získat diváckou cenu. O té bude veřejnost moci hlasovat po skončení epilogu na Špilberku, vybírat budou návštěvníci i z nesoutěžních ohňostrojů - české prelude show a epilogu. Zvolit nejlepší ohňostroj bude možné od sobotní jedenácté hodiny večerní do příštího čtvrtka 21. června do půlnoci na stránkách www.ignisbrunensis.cz, nebo prostřednictvím anketních lístků z tištěného programového magazínu festivalu.

Na další ročník oblíbené přehlídky Starobrno Ignis Brunensis se návštěvníci mohou těšit od 24. května do 16. června 2019. „Rádi bychom k nám pozvali tým z jižní Ameriky," prozradil hlavní producent akce Jiří Morávek ze společnosti SNIP & CO.

Festival zábavy pokračuje na náměstí Svobody a Moravském náměstí, kde budou od zítřka k vidění letadla připomínající 100. výročí československého leteckého průmyslu a vesmírný stan ke 40 letům československé kosmonautiky. V pátek se uskuteční Den policie, o víkendu se pak po Brně budou pohybovat historická vozidla hromadné dopravy při akci Dopravní nostalgie. Uskuteční se i mnoho dalších akcí, na které jsou návštěvníci srdečně zváni.

Kateřina Bečková,
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil