IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 27. května 2023/22:30

25.05.
2018
16:45

Vínománie – brněnský ráj pro milovníky vína

Dobré víno, ale i dobré jídlo čeká návštěvníky Vínománie na brněnském náměstí Svobody, které se od pátku 25. května do soboty 2. června promění v ráj pro milovníky vína. Kromě vína nabízejí stánkaři sladké i slané dobroty, večery pak zpříjemní bohatý doprovodný hudební program.

Aktualizováno 26. 5. 2018 / 1.45 přidána fotogalerie

Brno, náměstí Svobody - Bílé, červené, růžové, ale také nealkoholické víno mohou ochutnat návštěvníci Vínománie na brněnském centrálním náměstí. Degustační skleničky plní odborníci z 18 moravských vinařství. Přilákat nové zákazníky se rozhodli hlavně menší rodinná vinařství, ale také některá tradiční.

„Jsem ráda, že mi prodejci ochotně odpovídají na moje dotazy o víně, mám ho ráda, a tak se o něm s chutí i něco nového dozvím. A od koho by to bylo lepší než přímo od vinařů," chválí prodejce studentka Kristýna Strnadová.

Někteří návštěvníci sázejí na jistotu a degustují jen značky vín, které znají. „Právě mám nalité svatovavřinecké. Je to víno, které znám, jen toho vinaře dosud neznám. Jeho víno ale chutná skvěle," hodnotí sklenku vína další z návštěvníků, Jakub Dohnal.

Řidiči nebo třeba maminky zase mohou ochutnat několik variant nealkoholického vína. „Vyrábíme ho už několik let z mladého tichého vína, kdy se při teplotě 35 stupňů Celsia odděluje od vína alkohol. Jako stabilizátor se přidává hroznový mošt. Nealkoholické víno vyrábíme jako prosecco, je tedy perlivé a osvěžující," svěřila se stánkařka Julie Švástová.

Vínománie je pro mnohé pravidelnou možností, jak zviditelnit své vinařství. Například Lukáš Polívka se účastní této akce už posedmé. „Vzhledem k tomu, že jsme malé rodinné vinařství, je pro nás Vínománie dobrou příležitostí, jak se ukázat novým zákazníkům. Mezi naše speciality patří výroba červených polosladkých vín. Tuto kategorii mnoho vinařů nedělá, proto bych je doporučil každému ochutnat," řekl majitel vinařství z Velkých Němčic.

Vínománii doprovází každý den bohatý program, kdy si u dobrého vína mohou návštěvníci poslechnout například cimbálovou muziku, která k vínu neodmyslitelně patří.

Radka Tichá
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil