IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

06.06.
2015
23:59

První „přehradní“ ohňostroj zasáhl diváky přímo do srdce

První ze série ohňostrojů, které při festivalu Ignis Brunensis předvedou v následujících dnech ohňostrůjci z několika zemí na brněnské přehradě, měli diváci možnost spatřit dnes večer.

Aktualizováno 7. 6. 2015 / 1.50: přidána fotogalerie.

Brněnská přehrada – Že se na přehradě bude dít něco mimořádného, bylo poznat už dlouho před začátkem dnešního ohňostroje. Davy lidí doslova obsypaly všechna místa, ze kterých byl alespoň nějaký výhled nad hladinu vodní plochy.

Někteří dokonce využili krásného letního počasí a na přehradě strávili celý den. Na večerní ohňostroj si počkali při slunění u vody. „To je nejlepší, trávit takové horké dny u vody. Alespoň jsme si mohli zabrat hezká místa, ze kterých budeme večer moci sledovat ohňostroj," uvedla například Ilona Čermáková.

Ale i ti, kteří takové štěstí neměli a sobotu museli trávit třeba v práci, si večer cestu na přehradu našli. „Jelikož podnikám, nemám volný prakticky žádný den, ale na ohňostroje na přehradě se s manželkou těšíme každý rok. Kvůli nějakému papírování bych si to nemohl nechat ujít," řekl Pavel Pecka.

Všichni návštěvníci, často ochlazení nějakým studeným nápojem, mohli sledovat od půl jedenácté večer ohňostroj nazvaný Rovnou do srdce. Show si pro diváky představili domácí ohňostrůjci z Flash Barrandov SFX, kteří nejsou žádnými festivalovými nováčky. Soutěž už čtyřikát vyhráli.

Přichystali si podívanou, kterou mnozí návštěvníci ocenili několikerým potleskem. Sled nejrůznějších efektů doplnila přesně načasovaná hudba podtrhující obrazce vykouzlené na obloze. Diváci dávali hlasitě najevo, že se jim ohňostroj líbí. „Jako každý rok, to prostě nemůže zklamat. Člověk si dá pivko, podívá se na takovou krásu a odpočine si, vyčistí hlavu. Zvlášť, když je tak hezky," řekl Michal Maňák.

Matěj Kočvara smeká také před prací organizátorů. „Kromě ohňostroje se mi nejvíc líbilo, jak je to všechno perfektně zorganizované. Hlavně doprava. Při takovém množství lidí se tomu dost divím. Klobouk dolů," ocenil.

První ohňostroj na přehradě, ač nesoutěžní, nasadil podle reakcí diváků laťku ostatním ohňostrůjcům hodně vysoko.

Veronika Vorlová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil