IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

17.06.
2015
23:55

Anketa: Škoda, že to bylo letos na přehradě naposled

Poslední letošní soutěžní ohňostroj rozsvítil dnes večer nebe nad brněnskou přehradou. Jeho francouzští tvůrci z dílny Alpha Pyrotechnie se divákům se svou romanticky laděnou show trefili do noty.

Nevídané efekty předvedli ve středu večer divákům v Brně Francouzi. Foto: Robert Vystrčil

Brněnská přehrada – Příběh lásky, který chce v životě zažít každý, ztvárnili ve středu večer ohňostrojem zrcadlícím se nad hladinou brněnské přehrady francouzští ohňostrůjci. Nevídané světelné efekty skvěle doplnila vhodně vybraná hudba a celkový dojem tak byl podle diváků strhující.

Monika Šmídová, 34 let, fyzioterapeutka
Je mi líto, že je tohle poslední ohňostroj z přehrady. Ty v centru už mě tolik nelákají, tady to má prostě své kouzlo. A ten dnešní, k tomu ani nevím, co říct, prostě fantazie. Romantika, to je moje.

Justýna Poláčková, 25 let, prodavačka
Po celém dni v práci, mezi lidmi, jsem ráda, že tu můžu vypnout. Jen se dívat na oblohu, poslouchat hudbu a přemýšlet o příběhu, který se nám tvůrci ohňostroje snaží předat. K tomu ten klid okolo, prostě balzám na moji duši. Až mě to dojalo.

Michal Fořt, 22 let student
Na ohňostroji mi přišlo skvělé, že si každý příběh, jak chlapec potkal dívku, mohl upravit podle sebe. Někdo v tom mohl vidět šťastný konec, někdo zlomené srdce. Prostě dneska to bylo pro každého něco.

Tereza Kopečná, 24 let, studentka
Na ohňostroj jsem dnes vyrazila s kamarádkou. V pátek nás obě čekají státnice, tak jsme to dnes pojaly jako takové odlehčení napjaté atmosféry a únik od studia. A nesmírně se to povedlo. Už se ale těším, až se půjdu podívat na sobotní ohňostroj, který už budu sledovat bez stresu ze státní zkoušky.

Antonín Jindrák, 65 let, důchodce
Na ohňostroje chodíme s manželkou se železnou pravidelností. Takže každý rok a na všechny. Tenhle francouzský, ačkoliv byl nádherný, pro mě osobně ale asi nepřekonal ten minulý, italský.

Libuše Hrubá, 52 let zdravotní sestra
Užívám si tu volna a také toho, že konečně přešla dusna, která panovala minulé týdny. Tady u vody je sice ještě chladněji, ale za tu podívanou to rozhodně stojí. Ohňostroj byl krásný.

Dominik Němec, 16 let, student
Na ohňostrojích jsem s partou ze školy, blíží se vysvědčení, takže se už moc neučíme. Proto je čas na zábavu. Popravdě, ohňostroje nám slouží spíš jako záminka ke srazu, než že bychom chodili přímo na ně. Ale dnešní byl opravdu povedený.

Veronika Vorlová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz