IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

20.06.
2015
23:58

Anketa: Kočka a Myš nad Špilberkem

Kočka a Myš. Poslední ohňostroj festivalu Ignis Brunensis nesl jméno po dvou švédských dělech. V sobotu ale nad Špilberkem sloužila střelba k nebojovým účelům.

Dnešní show nad Špilberkem uzavřela letošní ročník Ignis Brunensis. Foto: Robert Vystrčil

Brno, Mendlovo náměstí Kočka a Myš. Poslední ohňostroj festivalu Ignis Brunensis nesl jméno po dvou švédských dělech. V sobotu ale nad Špilberkem sloužila střelba k nebojovým účelům.

Lukáš Votroubek, 27 let, programátor, Svitavy
Poslední ohňostroj byl opravdu nádherný. A opravdu vyšlo počasí. Sice byla trošku zima, ale tady tak nefouká. Otec byl taky spokojený, šlo mu odsud dobře fotit. Bylo dobře vidět, celkově jsem spokojený.

Sabina Klimusová, 19 let, studentka, Hustopeče
Moc se mi to líbilo. Překvapila mě různorodost barevných efektů. Bylo to stejně povedené jako ohňostroje na přehradě. Tady ve městě je to ochuzené jen o stánky, které dotváří tu správnou festivalovou atmosféru.

Sylvie Turková, 21 let, momentálně bez zaměstnání, Brno
Bylo to super. Hudba skvěle dotvářela výsledný dojem, její výběr byl povedený. Přišla jsem s kamarády a s rodinou a ohňostroj nezklamal.

Tomáš Barák, 26 let, marketér, Brno
Chodím pravidelně každý rok. Loni to bylo celkem dobré, ale s dnešní show se to nedá srovnat. Dnes to bylo celkově bohatší, zdálo se mi, že bylo více rachejtlí. Slyšel jsem, že se to snaží pořád vylepšovat a je to vidět. Líbí se mi pestrost barev, a jak to páni ohňostrůjci skvěle sladí s hudbou. Ta souhra člověku vyrazí dech. Oceňuji také, že na Mendlově náměstí není tolik lidí jako na přehradě.

Aneta Stryjová, 28 let, dentální hygienistka, Praha
Ohňostroj byl pomyslnou třešinkou na dortu dnešní části našeho výletu do Brna. Hrad a všechny ty barvy na noční obloze vytvářejí romantickou až snovou atmosféru. Je to opravdu zážitek sledovat něco takového.

Kateřina Koutná, 20 let, studentka, Brno
Ostatní ohňostroje jsem bohužel nestihla, ale ten poslední jsem si nemohla nechat ujít. A nezklamal, bylo to, jak se říká, dechberoucí. Zaujal mě také samotný název, byla jsem zvědavá, co to bude.

Miroslav Albrecht. 35 let, pracovník v IT, Trenčín
Bylo to parádní, velkolepé. Možná jen trošku kratší než jiné ohňostroje. Ale jinak úžasné. Hlavně ty padající závoje.

Alžběta Albrechtová, 36 let, ekonomka, Trenčín
Bylo to krásné, co dodat. Byla nám zima, protože jsme od oběda seděli venku u fontány, ale když jsme teď stáli a dívali se, bylo to magické.

Zlata Bauerová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz