IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 27. května 2023/22:30

06.06.
2015
23:40

Anketa: ohňostrojný muzikál padl lidem do noty

Emoce. Romantiku. Humor. Erotiku. To vše sliboval první soutěžní ohňostroj, který dnes přivedl diváky na brněnskou přehradu. Čtyřnásobní vítězové ze společnosti Flash Barrandov SFX zahráli festivalu k osmnáctým narozeninám. Čeští ohňostrůjci cílili na divácká srdce. Nejen podle závěrečného potlesku je zasáhli.

"Bylo to super," hodnotili mnozí diváci první ohňostroj na přehradě. Foto: Robert VystrčilBrněnská přehrada – V hladině brněnské přehrady se dnes zrcadlil první soutěžní ohňostroj přehlídky STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. Tóny ohňostrojného muzikálu si návštěvníci vychutnávali také z ozvučené tribuny. Podle diváckého ohlasu padl ohňostroj lidem do noty.

Romana Nivnická, 39 let, inženýrka kvality, Říčany
Na festivalovém ohňostroji jsem poprvé a bylo to krásné. Hudba, atmosféra, světelné efekty. Na tribuně to bylo ideální. Ohňostroj jsme si tak mohli pořádně užít i ve velkém počtu lidí.  S partnerem jsme přijeli z Říčan. Jestli se nám podaří zajistit si hlídání dětí, rádi se přijedeme podívat i na další soutěžní ohňostroje.

Kateřina Veselá, 21 let, studentka, Brno
Letos jsem tu poprvé a ohňostroj se mi líbil. Muzika byla dobře sladěná se světelnými efekty. Je tu hodně lidí, festival je velkým lákadlem. Přijdu se podívat i na další ohňostroje. Už se těším na ten středeční.

Josef Urban, 60 let, zahradní architekt, Želešice
Bylo to úchvatné. Kompozice, efekty, muzika. Dnešní ohňostroj měl úžasnou dynamiku. Závěr je vždycky nejlepší. Na festivalové ohňostroje Ignis Brunensis chodím už mnoho let a i letos půjdu na všechny.

David Sedláček, 34 let, operátor, Vyškov
Ohňostroj byl úžasný. Byl výborně načasovaný do rytmu hudby. A závěr by úplně famózní. Na další přijdu asi až příští rok, respektive podle času. Na ohňostroje festivalu Ignis Brunensis chodím pravidelně.

Simona Kobeláková, 24 let, studentka, Brno
Bylo to super. Vzala jsem s sebou rodiče, kteří festivalový ohňostroj viděli poprvé. Přijeli až z Liberce. Já se byla podívat už minulý rok a chystám se i na další. Snad se vydaří jako tento.

Tomáš Srbík, 26 let, student, Brno
Moc se mi líbil výběr hudby. Trochu jsme si u toho i zatančili. Jsme z Brna, takže jestli bude čas, přijdeme i na další soutěžní ohňostroje. Je tu sice hodně lidí, ale to je dobře, alespoň se přišli bavit ven.

Jaroslav Králík, 26 let, podnikatel, Vyškov
Ohňostroj byl pěkný. Jenom je škoda, že nefoukal vítr, a dým se tak držel. Ale jinak to bylo krásné. Načasování s hudbou bylo přesné. Oceňuji i celkový styl ohňostroje. Za těch pár let, co na ohňostroje jezdíme, jsme něco takového neviděli. Navíc nebyl přeplácaný.

Barbora Halbová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz