IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

25.06.
2015
13:40

Otázka pro ...

Otázka pro brněnského primátora Petra Vokřála: Brněnská soutěžní přehlídka ohňostrojů láká pravidelně spousty diváků, jezdí na ni ohňostrůjci z ciziny a má dokonce podtitul Brno - město uprostřed Evropy. Jak takovou akci vnímáte, je to pro město prestiž, reklama?

Petr Vokřál. Foto:archivOtázka pro brněnského primátora Petra Vokřála: Brněnská soutěžní přehlídka ohňostrojů láká pravidelně spousty diváků, jezdí na ni ohňostrůjci z ciziny a má dokonce podtitul Brno - město uprostřed Evropy. Jak takovou akci vnímáte, je to pro město prestiž, reklama?

Festival zábavy Brno - město uprostřed Evropy každoročně v měsíci před prázdninami přináší do brněnských ulic desítky akcí, které jsou určeny všem věkovým kategoriím i oblastem zájmu. I když největším lákadlem stále zůstávají ohňostroje, které jsou dnes už mezinárodní akcí, jejíž renomé stále roste, z pestré programové nabídky si vybere opravdu každý. Festival si tak za dobu svého působení získal srdce nejen stovek tisíc pravidelných diváků a návštěvníků, ale také dobré jméno, které láká k návštěvě jihomoravské metropole.

(vor)