IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

10.06.
2015
14:45

Otázka pro ...

Otázka pro koordinátora projektu Morava napoleonská Libora Opluštila z Regionální rozvojové agentury jižní Moravy: Co spojuje turistický projekt Morava napoleonská a přehlídku ohňostrojů?

Otázka pro koordinátora projektu Morava napoleonská Libora Opluštila z Regionální rozvojové agentury jižní Moravy: Co spojuje turistický projekt Morava napoleonská a přehlídku ohňostrojů?

Libor Opluštil. Foto: archivSpolečným jmenovatelem je letošní 210. výročí bitvy u Slavkova, ve které Napoleon dosáhl svého největšího vítězství. Chtěli jsme spojit téma vzpomínkových akcí na tuto klíčovou událost evropských dějin a právě ohňostrojná show v Brně se k tomu nabízela. Vzpomínkou na tisíce padlých, kteří zůstali na moravském území, byl už úvodní ohňostroj Slavkovské slunce ze Špilberku. Už jen ze své pozice jsem si ho nemohl nechat ujít. Moc se mi líbil. Byl jsem velice rád, že jsem našel i zajímavé místo odkud se dalo fotit, protože jsem byl hodně zvědavý, jak to celé bude vypadat. Zůstal jsem na Mendlově náměstí a nebyl jsem sám, kdo tam fotil. Bylo to moc pěkné, i kombinace s hudbou Čajkovského byla velice zajímavá, celkově to byl příjemný zážitek. S rodinou si určitě nenecháme ujít ani závěrečný ohňostroj na Špilberku. Co se týče prezentace projektu Morava napoleonská, uskutečňuje se formou různých propagačních materiálů, například posterů přímo na přehradě. Jsou připraveny i spoty na závěr festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. V divácké soutěži o víkendu 20. a 21. června na náměstí Svobody pak také bude možné od nás získat zajímavé balíčky. Místa a termíny kde a kdy konkrétně zažít bitevní atmosféru najdou návštěvníci v kalendáři napoleonských akcí na webových stránkách projektu.

(bau)