IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

23.05.
2015
15:10

Otázka pro ...

Otázka pro ředitele Veteran Praga Car Clubu Brno Václava Baláče: V historii vašeho klubu mají srazy veteránů dlouholetou tradici. Předvádíte na nich také například hasičské veterány?

Václav Baláč. Foto: osobní archivOtázka pro ředitele Veteran Praga Car Clubu Brno Václava Baláče: V historii vašeho klubu mají srazy veteránů dlouholetou tradici. Předvádíte na nich také například hasičské veterány?

Náš Veteran Praga Car Club Brno vlastní dvě vozidla v hasičském provedení. Prvním je Praga A150, otevřený hasičský speciál z roku 1948, který karosovala firma Hrček a Neugebauer z brněnského Králova Pole. Když jsme vůz získali, byl v dezolátním stavu. Renovace trvala celý rok. Nyní se s touto pragovkou zúčastňujeme různých veteránských nebo hasičských akcí. Naším druhým hasičským vozidlem je Praga Mignon z roku 1926, také v otevřeném provedení. Auto bylo rozebrané a neúplné, proto pokračuje renovace velmi pomalu. Vše se už ale v dobré obrací – Pragu Mignon chceme co nejdříve představit v plné kráse na některé veteránské akci. Renovace a péče o historická vozidla je velmi náročná, protože jejich výsledný stav by měl odpovídat podobě, v níž vyjela z výroby. Jsme rádi, když můžeme naše historická vozidla představit  na srazech a výstavách, abychom získali co nejvíce mladých lidí, kteří by v naší činnosti pokračovali – což se nám také daří.

(vor)