IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 27. května 2023/22:30

28.05.
2012
09:00

Oslavy 190. výročí od narození G. J. Mendela v neděli 3. června v Augustiniánském opatství na Starém Brně

28.5.2012 - V letošním roce si připomínáme 190 let od narození augustiniánského opata Gregora Johanna Mendela – geniálního vědce v oblasti genetiky. Při této příležitosti připravili na neděli 3. června 2012

V letošním roce si připomínáme 190 let od narození augustiniánského opata Gregora Johanna Mendela – geniálního vědce v oblasti genetiky. Při této příležitosti připravili na neděli 3. června 2012 Augustiniánské opatství na Starém Brně, Mendelovo muzeum MU a reklamní společnost SNIP & CO s dalšími partnery celodenní pořady pro nejširší veřejnost.

Velkým „tahákem“ bude premiérové představení a první veřejná prezentace navráceného originálu Mendelova rukopisu a současně také vystavení spisu Mikuláše Koperníka v Mendelově muzeu MU. Zpestřením nedělních pořadů bude vystavení varhanního stolu Leoše Janáčka, na němž světoznámý skladatel hrával ve starobrněnském klášteře. Výstavy doplní odpolední varhanní koncerty v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a další pořady – pozorování Slunce a slunečních skvrn moderními přístroji a prohlídka historického „Mendelova“ dalekohledu pod garancí Hvězdárny a planetária Brno, prezentace z projektu Mendelovy zahrady Vysokého učení technického v Brně. Celodenní setkávání s G. J. Mendelem zahájí v 9.00 hodin bohoslužba na poděkování za dar jeho života.

 

Oslavy 190. výročí od narození G. J. Mendela