IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

13.06.
2015
23:40

Italové pozvali diváky až „...k obloze“

Italští ohňostrůjci vzali diváky prostřednictvím své show až „..k obloze.“ Třetí soutěžní ohňostroj začal dnes večer později, aby diváci mohli po bouřce v klidu zaujmout svá místa a podle ohlasu návštěvníků patřil k tomu nejlepšímu, co letošní festival STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS zatím nabídl.

Aktualizováno 14. 6. 2015 / 2.30: přidána fotogalerie.

Krásu italského ohňostroje nezastínilo ani špatné počasí. Foto: Robert Vystrčil

Brněnská přehrada – Ani bouřka nedokázala odradit diváky, kteří se rozhodli zpříjemnit si sobotní večer další soutěžní ohňostrojnou show festivalu Ignis Brunensis. Kvůli bouřce s velmi intenzivním deštěm se opozdil příchod hlavní skupiny diváků, proto produkční tým operativně posunul začátek show o čtvrt hodiny. Diváci tak v klidu zvládli zaujmout svá místa.

Hymna italských tvůrců dnešního ohňostroje odstartovala představení s názvem „...k obloze ". Nepříznivé počasí nikomu nevadilo. „Když jsem viděla tu bouřku, bála jsem se, že se ohňostroj vůbec nebude odpalovat. Třeba technika, aby nenavlhla, ale nikde nic nepsali, tak jsme tady," potvrdila Marie Smolová.

A nebyla sama, kdo vyrazil trávit sobotní večer na přehradu. Děti oblečené v gumácích a pláštěnkách, dospělí vyzbrojení čajem na zahřátí, všichni spolu sledovali ohňostroj, který vyčaroval na jejich tvářích úsměvy a na setmělé obloze spoustu krásných barevných obrazců. „Máme s sebou deštníky, ještě když jsme sem jeli, hrozně pršelo. Ale vyšlo to krásně, pár minut před zahájením přestalo pršet a ohňostroj jsme si mohli užít naplno," shrnula Barbora Doležalová.

Ačkoliv diváci si špatným počasím náladu zkazit nenechali, vlhký vzduch spolu s velkým množstvím vznikajícího dýmu zahalily část ohňostroje do oblaku kouře.

„Je pravda, že v jeden moment nebylo moc vidět, ale pak se to rozfoukalo. Ani to netrvalo moc dlouho. A vzhledem k počasí s tím organizátoři ani nic moc dělat nemohli," řekl Václav Kopeček.

Ohňostroj italské rodinné firmy La Tirrena Firework hodnotili diváci přes všechny nástrahy hodně vysoko. „Nádhera, už podle popisu jsem čekala, že to bude stát za to. Ale tohle jsem nečekala. Byl to nejlepší ohňostroj, který jsem kdy viděla. Efekty, barvy, moderní hudba...prostě všechno dohromady vytvořilo neskutečnou show," svěřila se Klára Vašková.

Ohňostroj se skutečně líbil, hlasité radostné pokřiky a potlesk se nesly vzduchem ještě dlouho poté, co na obloze zbyl pouze dým.

Veronika Vorlová
Autorka je studentkou žurnalistiky FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil