IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

15.06.
2022
20:00

OHŇOSTROJ ČESKO+NĚMECKO 2.7.2022

sobota 2.7.2022 22:30 / OHŇOSTROJ ČESKO+NĚMECKO
Brněnská přehrada

 

originální hudbu k ohňostroji vysílá Rádio Krokodýl 103 FM
hudbu nalaďte pouze na FM příjmu – nepoužívejte internetový stream, který je zpožděný a hudební doprovod tak není synchronizovaný

► informace a doporučení festivalovým návštěvníkům REGIOJET IGNIS BRUNENSIS na Brněnské přehradě

 

Název ohňostroje:

„Labyrint lidských životů"

 

Realizace:

THEATRUM PYROBOLI Česko
s podporou PYROPRODUKT Německo

 

Design:

Ivan Martinek

 

Charakteristika ohňostroje podle autora:

Náš komponovaný ohňostroj „Labyrint lidských životů" přináší prostor pro fantazii při sledování abstraktních ohňostrojných obrazů na plátně tmavé oblohy. Společně s hudebním doprovodem modeluje příjemný a neopakovatelný zážitek.

Úvodní povinná část - Ludwig van Beethoven „Osudová" / Vždycky je naděje. I v situacích nejtěžších, nejtemnějších, nejbezvýchodnějších. Poselství symfonie můžeme chápat tak, že osud je nezměnitelný a hlavně nemá nad člověkem moc.

I. obraz - Metamorfózy duší / Myšlenky radosti, dobra, ale i zla se rodí v každé lidské duši. Vzplanou v zářivém oblaku fantazie. Jiskření silných zážitků při východu slunce, také setkání s nekonečnou hvězdnou oblohou. Barevná příroda dodává klid a pohodu.

II. obraz - Boj dobra a zla / Planeta Země se brání agresi zla. Hromy a blesky padají z oblohy. Proti nim se staví člověk a jeho lidská společnost. Chorál o spokojeném a klidném životě staví pomyslný val zlu. Romantický obraz přírody završuje lidský um, láme pozici zla a vítězí.

III. obraz - Oslava krajiny dobra a naděje / Lidská fantazie dovede vytvořit obrazy mystické krajiny. Pocity dobra souvisí s klidem duše. Naděje zvedá touhy po klidném životě. Třetí závěrečný obraz je věnován fenomenálnímu hudebnímu skladateli Vangelisovi, který nás nedávno opustil. Jeho hudba však zůstává navěky.

 

Hudba:

1. Ludwig van Beethoven - Symfonie č. 5 „Osudová" (povinná část)
2. Antonio Vivaldi - Farnace Overture
3. Carl Orff - Carmina Burana
4. Vangelis - Alexander

 

► před ohňostrojem 2.7. na přehradě už v 21:45 dronová světelná show "Elementy"