IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 29. května 2020/22:30

16.06.
2019
18:20

Mozartovy děti zářily ve světle reflektorů

Fantastický svět hudby předvedli návštěvníkům od pátku 14. do neděle 16. června děti z jihomoravských základních uměleckých škol na festivalu Mozartovy děti.

Prohlédněte si také fotogalerii.

Brno-střed - Jaké to je hrát před plným sálem nebo na pódiu na náměstí si mohli v uplynulých dnech vyzkoušet žáci základních uměleckých škol z celé jižní Moravy.


Organizátor akce, brněnská filharmonie, se tak spolu s brněnskou základní uměleckou školou ve Smetanově ulici snaží už po deset let povzbudit děti a mladé lidi k rozvoji vztahu k hudbě. Mozartovy děti byly slyšet na brněnském náměstí Svobody, v Besedním domě i v Bobycentru.

„Mozartovy děti se nám moc líbily. Je dobré, že děti mají možnost ukázat, co umí, protože celý rok ve školách trénují. Takto se dostanou mezi lidi - poslechnou si je i ti, kteří třeba jenom jdou kolem a ani by si nemysleli, že by se jim to mohlo líbit," pochvaluje si maminka jednoho z účastníků vystoupení na náměstí Svobody Markéta Topolová.

Vystoupení chválila i Marie Juřenová. „Mám tady vnuka, hraje na housle, takže se sem vždycky jdu kouknout. Je to moc hezké," řekla.

S projektem jsou spokojeni i mladí umělci. Například houslistce Kateřině Pavlicové se podle vlastních slov hrálo velice dobře. „Párkrát mi při hraní sice ‚ulítly noty‘, ale to asi nikdo ani nepoznal," svěřila se.

Po tři dny si mohl na náměstí Svobody přijít na své každý. Byl slyšet cimbál, flétny, dechové nástroje, ale i moderní či taneční hudba. Mladí Mozarti se mohli celý víkend účastnit také mnoha workshopů pod vedením zkušených lektorů.

Hudební tečkou za projektem byl nedělní slavnostní koncert v Bobycentru. Mladé talenty při něm mohly vyniknout u interpretace symfonické hudby za doprovodu brněnských filharmoniků a pod vedením dirigenta Dennise Russella Daviese. Klavírní sólo si s filharmoniky zahrál i Jan Schulmeister, vítěz soutěže Amadeus 2017.

Alexandra Hudáková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil