IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

26.05.
2015
11:35

Moravské víno a cimbálka rozproudí život v ulicích

Že je Brno nejen městem uprostřed Evropy, ale i hlavním městem kraje vína, potvrdí první ročník přehlídky moravských vín Vínománie. Jihomoravští vinaři budou od čtvrtka do soboty nabízet plody své práce v okolí Měnínské brány. Chvilky strávené se sklenkou vína v ruce návštěvníkům zpříjemní bohatý doprovodný program.

Brno – Vína z Rajhradu, Kyjova, Velkých Pavlovic a dalších pěti vinařství budou moci ochutnat návštěvníci brněnské přehlídky moravských vín Vínománie. Zájemce u Měnínské brány čekají také stánky s valašskými frgály, regionálními sýry nebo škvarkovými tyčinkami. K dostání bude i hustopečská mandlovice, výrobky z minerálů či šperky a bižuterie. Od 28. do 30. května vždy od třinácti do dvaadvaceti hodin, v sobotu už od deseti hodin dopoledne.

Návštěvníky Vínománie čekají kvalitní moravská vína. Ilustrační foto: Robert VystrčilVínománií se pořadatelé snaží podpořit moravské vinařství. „Chceme doplnit nabídku brněnských vinařských akcí – zářijovou Burčákománii a listopadové Svatomartinské víno – a prezentovat město Brno jako hlavní město kraje vína,“ uvedl Richard Morávek ze společnosti SNIP & CO, která je hlavním producentem festivalu zábavy Brno – město uprostřed Evropy.

Akci podporuje Vinařský fond České republiky, Národní vinařský fond či Svaz vinařů České republiky. „Vítáme snahu pořádat akci, která vyzdvihuje víno z domácích moravských hroznů. Brno je skutečně branou do vinařského regionu, ač samo vlastní vinice nemá,“ řekl prezident Svazu vinařů České republiky Tibor Nyitray.

Účastníky nečeká jenom víno či různé pochutiny. K degustaci zahraje i hudba. Z pódia před obchodním domem Centrum zazní tóny cimbálové, populární či jazzové hudby. Vystoupí Jožka Šmukař s cimbálkou, hity nejen k vínu návštěvníkům pustí moderátoři Rádia Kiss Hády a vystoupí i jazzový Bonbon Rudolfa Hájka či big band ze Smetanky Wraa Dap Band.

Návštěvníci Vínománie se mohou zúčastnit i dalších akcí festivalu zábavy Brno – město uprostřed Evropy – například čtvrtečního běhu s nákupními vozíky Rádia Kiss Hády, zahajovacího ohňostrojného prelude mezinárodní přehlídky STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS nad hradem Špilberk či pátečního defilé soutěžních družstev, která budou závodit na Mezinárodním policejním mistrovství České republiky v jízdě na koni. Mistrovství se koná v sobotu v areálu Panská Lícha.

Podrobný program Vínománie najdete zde.

Barbora Halbová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz