IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 27. května 2023/22:30

12.07.
2022
18:00

Mendelovy inspirace v ohňostroji IGNIS BRUNENSIS v sobotu 23.7.2022 nad Špilberkem

Slavnostní ohňostroj „Mendelovy inspirace" týmu Flash Barrandov SFX v sobotu 23. července ve 22:30 nad hradem Špilberk na počest Gregora Johanna Mendela.

Už po pětadvacáté září nebe nad Brnem mezinárodní soutěží uměleckých ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS. Po prelude na Brně-jihu a čtyřech představeních na přelomu června a července na hladině Brněnské přehrady vyvrcholí čtvrtstoletý festival ohňostrojným finále v sobotu 23. července ve 22.30 hodin nad hradem Špilberk. Pyromuzikál „Mendelovy inspirace" je věnovaný Gregoru Johannu Mendelovi při dvoustém výročí jeho narození.

Hudební motiv a konstrukce ohňostrojného designu jsou inspirovány dílem tohoto významného přírodovědce, matematika, vášnivého včelaře, ale též řeholníka a opata augustiniánského kláštera na Starém Brně. „Nechybí zřejmě nejznámější varhanní skladba Johanna Sebastiana Bacha a ani pokusy o křížení ohňostrojného hrachu či žlutě a oranžově kvetoucí rostliny jestřábníku - chlupáčka. Tentokrát na nebi, avšak velmi, velmi blízko zahradě opatství, kde Mendel prováděl většinu svých botanických pokusů," doplňuje hlavní designér ohňostroje Jaroslav Štolba z týmu Flash Barrandov SFX.

Jako ke všem ohňostrojům IGNIS BRUNENSIS bude vysílat doprovodnou hudbu k ohňostroji Rádio Krokodýl na frekvenci 103 FM. Návštěvníci Mendel Festivalu mohou představení nad Špilberkem zhlédnout přímo z Mendlova náměstí po skončení koncertu Ewy Farné.

 

IDEÁLNÍ VÝHLEDOVÉ PLOCHY NA OHŇOSTROJ NAD ŠPILBERKEM?

  • můžete navštívit Mendel Festival a dívat se přímo z Mendlova náměstí
  • pro ohňostrojné diváky bude od 22:00 otevřený také ozvučený amfiteátr Divadla Bolka Polívky za Koupalištěm Kraví hora, kde se už od 20:30 koná představení "Pozemšťan" Pavola Seriše
  • obecně je pro sledování ohňostroje vhodné jakékoliv místo, odkud uvidíte hrad Špilberk - nejlepší je pohled z jižní nebo severní strany. Jen s sebou nezapomeňte rádio s FM tunerem a naladit Krokodýl 103 FM pro synchronizovanou hudbu (hudbu nalaďte pouze na FM příjmu - nepoužívejte internetový stream, který je zpožděný a hudební doprovod tak není synchronizovaný)
  • přímo hrad Špilberk je 23.7. otevřený z důvodu konání ohňostroje pouze do 17:00, uzávěry parku pod Špilberkem od 20:00