IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

20.06.
2015
19:45

Český rozhlas přivedl na náměstí Svobody cimbálovou muziku i kuchařskou show

Nabitý den pod taktovkou Českého rozhlasu si dnes užili lidé v centru Brna. Návštěvníci náměstí Svobody měli možnost strávit odpoledne ve společnosti svých oblíbených rozhlasových moderátorů a poslechnout si živé kapely.

Aktualizováno 21. 6. 2015 / 1.35: přidána fotogalerie.

Brno – Poslechnout si různorodá hudební vystoupení, vypít kávu po tmě nebo se nechat nakreslit karikaturistou - to vše mohli dnes zažít lidé v centru Brna. Bohatý program si pro Brňany i návštěvníky města už tradičně připravil Český rozhlas.

Návštěvníky Dne s Českým rozhlasem Brno neodradilo ani proměnlivé počasí. Foto: Kristýna Gillíková„Ukazovala jsem dceři, že jsem podobné písně také jako mladá hrávala," řekla Sandra Dostálová, kterou na náměstí Svobody přilákala živá hudba. Odpoledne odstartoval s cimbálovou muzikou Jožka Šmukař a brzy rozezpíval celé náměstí. Při vystoupení také povzbudil diváky, aby chodili darovat krev. „Není to nic velkého, ale můžete pomoci mnoha lidem," uvedl.

Diváci měli při akci příležitost poznat rozhlasové moderátory, které běžně znají jen podle hlasu. „Obvykle své posluchače nevidím, tak jsem ráda, že se s nimi také jednou mohu setkat tváří v tvář," pochvalovala si moderátorka Jarka Vykoupilová.

Lidé si mohli po celé odpoledne i večer užít rozmanitý program. Nechyběla ani kuchařská show přímo na pódiu, k poslechu zahrál Skyey Gospel, Big Band Konzervatoře Brno nebo Martha a Tena Elefteriadu. Jako vyvrcholení celého dne organizátoři připravili koncert Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma a jeho sólistů k pětasedmdesátiletému výročí uskupení.

Návštěvníci mohli rovněž zajít do pojízdné kavárny Potmě, v níž obsluhují lidé s vadami zraku. Zájemci se také mohli nechat zvěčnit karikaturistou Lubomírem Vaňkem nebo soutěžit o různé ceny. Zábavou bude náměstí žít až do pozdního večera.

Kristýna Gillíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil