IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 27. května 2023/22:30

27.03.
2017
17:45

Jubilejní dvacátý ročník STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS v Brně. Ročník vítězů světových ohňostrojných přehlídek

Festival se v roce 2017 zařadí mezi největší ohňostrojné akce v Evropě i ve světě. Zúčastní se Rakousko, Německo, společný tým Švýcarska s Čínou, ohňostrůjci ze Španělska a také domácí české týmy. Všichni účastníci v soutěži jsou vybráni jako čerství vítězové některé z velkých světových přehlídek v předchozích letech.

Program jubilejního dvacátého festivalu Starobrno Ignis Brunensis byl představen 27. března 2017 v pivní tramvaji Šalina pub. Foto: Robert VystrčilPro dvacáté jubileum mezinárodního soutěžního festivalu ohňostrojů v Brně je připraveno celkem sedm ohňostrojů. Úvodní a závěrečná nesoutěžní show v centru Brna nad hradem Špilberkem a pět ohňostrojů v hlavní soutěži na hladině Brněnské přehrady. Brněnský festival se tak v roce 2017 zařadí mezi největší ohňostrojné akce v Evropě i ve světě s pěti a více ohňostroji v hlavní soutěži – mezi destinace jako Cannes, Montreal, Macao nebo Hannover.

Výjimečný je v rámci výročí i výběr účastníků ohňostrojné soutěže. Festivalu se zúčastní Rakousko, Německo, společný tým Švýcarska s Čínou, ohňostrůjci ze Španělska a samozřejmě také domácí české týmy. Všichni účastníci v soutěži jsou vybráni jako čerství vítězové některé z velkých světových přehlídek v předchozích letech. Dvacátý ročník STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS je tak ročníkem skutečných světových ohňostrojných laureátů.

PŘEHLÍDKA OHŇOSTROJŮ 2017 PODROBNĚ