IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 1. června 2019/22:30

16.01.
2019
20:55

Ohňostroje IGNIS BRUNENSIS 2019 s festivalem zábavy připomenou jubilea brněnských univerzit i městské dopravy

Dvaadvacátý ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS rozzáří moravskou metropoli Brno od 24. května do 16. června 2019. V hlavní soutěži zahraničních a českých ohňostrůjců na hladině Brněnské přehrady uvidí diváci čtyři velkolepé ohňostrojné show. Letošní ročník slavnostně uzavře epilog nad hradem Špilberk.

Brno - Dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS rozzáří moravskou metropoli Brno od 24. května do 16. června 2019. V hlavní soutěži zahraničních a českých ohňostrůjců na hladině Brněnské přehrady uvidí diváci vždy od půl jedenácté večer čtyři velkolepé ohňostrojné show s hudebním doprovodem vysílaným živě na vlnách partnerského rádia. Ohňostroje na přehradě budou odpalovány v tradičním systému sobota - 1. června, středa - 5. června, sobota - 8. června, středa - 12. června. Závěrečný epilog nad hradem Špilberk slavnostně uzavře letošní ročník v sobotu 15. června.

Podle nově zavedeného pravidla festivalu budou vítězné týmy z let 2018 až 2021 vyzvány k účasti do výročního pětadvacátého ročníku. „První se svým loňským vítězstvím nominovali do soutěže laureátů v roce 2022 francouzští ohňostrůjci Pok 2.0 Lux Factory," upřesnil za producentský tým Ondřej Morávek z pořádající společnosti SNIP & CO.

PROGRAM OHŇOSTROJNÉ PŘEHLÍDKY 2019

Účastnické země a ohňostrojné společnosti letošního dvaadvacátého ročníku odtajní pořadatelé v březnu. Je jako vždy se na co těšit, a to i proto, že si přehlídka IGNIS BRUNENSIS vydobyla pevnou pozici mezi nejvýznamnějšími světovými ohňostrojnými festivaly, mezi takovými destinacemi jako jsou Montreal, Vancouver, Cannes nebo Hannover.

Ohňostrojnou přehlídku bude i letos provázet kolem padesáti zábavních a prezentačních akcí. Festivalovým podtitulem je letos Brno - univerzitní město a především jubilea 120 let Vysokého učení technického v Brně, 100. výročí Masarykovy univerzity, 100 let Mendelovy univerzity v Brně, ale i loňská stovka Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. „Letošní kulatá výročí brněnských univerzit budou také s pasáží věnovanou brněnským ‚šalinám‘ ústředními motivy finálového ohňostroje v sobotu 15. června nad Špilberkem," prozradil Morávek.

Stejně tak Dopravní nostalgie (15. až 16. června) připomene jízdním defilé a výstavou historických vozidel veřejné dopravy v sobotu 15. června na brněnském náměstí Svobody výročí 150 let městské hromadné dopravy v Brně. Po letech by se měl v ulicích objevit tramvajový vůz tažený koňmi společně s populární parní tramvají Caroline z počátků MHD a dalšími technickými skvosty. V neděli 16. června se připojí také oslavy 15 let Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK).

O závěrečném festivalovém víkendu se uskuteční tradiční přehlídka mladých umělců Mozartovy děti. A inscenací Městského divadla Brno Romeo a Julie odstartuje již desátý seriál divadelních a koncertních představení Léto na Biskupském dvoře v areálu Moravského zemského muzea na Zelném trhu, který probíhá i během letních prázdnin. Zkrátka řečeno, Brno - město uprostřed Evropy už před prázdninami znovu zaplaví pestrá zábava i poznávání.