IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 27. května 2023/22:30

27.04.
2021
13:10

Festival zábavy 2021 už od konce června, Léto na Biskupském dvoře na konci května

Festivalové akce jsou připravené už na období od konce června podle „covidových" pravidel především ve venkovní produkci. Divadla a koncerty na Biskupském dvoře zahájí na konci května.

Festivalové akce v Brně pod značkou IGNIS BRUNENSIS jsou připravené už na období od konce června

Podle „covidových" pravidel především ve venkovní produkci. Všichni pořadatelé věří, že nebude nutný další termínový posun a zásadní omezení návštěvníků a diváků.

 

  • Na víkend 26. až 27. června je plánovaná tradiční Dopravní nostalgie pod garancí Dopravního podniku města Brna, Technického muzea v Brně a KORDIS JMK s jízdami historických vozidel městské a další veřejné dopravy. Dočkají se také milovníci jízd historickými tramvajemi a dalšími vozidly v režimu platném pro MHD.
  • Od 29. května do 29. srpna jsou připravena venkovní divadla a koncerty při Létu na Biskupském dvoře pod Petrovem v areálu Moravského zemského muzea na Zelném trhu v Brně s Městským divadlem Brno, Baletem Národního divadla Brno, Maratonem hudby, folklorní F-scénou, hostujícími divadly z Prahy a Zlína a dalšími programy.
  • Tříměsíční africké léto s podtitulem „Zažij, ochutnej a poznej Afriku" se připravuje v ZOO Brno, která se představí malou ochutnávkou Afriky také během Zábavy pod hradbami 26. června na brněnském náměstí Svobody.
  • Atraktivní pořady na léto připravila i Hvězdárna a planetárium Brno. Od 12. do 18. července se na Kraví hoře potkáte s Marsmelounem, obřím nafukovacím modelem planety Mars. Od 5. do 12. srpna se Kraví hora promění na Festival planet, při kterém doplní obří Mars modely naší planety Země a Měsíce. Na své si přijdou i milovníci pořadů přímo na hvězdárně - 27. až 30. července bude ke zhlédnutí na šest desítek nejnovějších filmů pro digitální planetária při Fulldome Festivalu Brno 2021.
  • V sobotu 28. srpna oslaví šedesátku Technické muzeum v Brně velkou narozeninovou akcí ve svém hlavním sídle na Purkyňově ulici v Brně-Králově Poli.
  • Na 11. a 12. září připravuje Muzeum města Brna atraktivní (už devátý) ročník akce „Špilberk žije!". Do víkendového programu bude v sobotu 11. září vložený ohňostrojný epilog IGNIS BRUNENSIS.
  • Festival IGNIS BRUNENSIS uzavřou Slavnosti piva F.O. Poupěte 10. a 11. září v centru Brna na Šilingrově náměstí, na Starobrněnské ulici a v blízkém okolí. Ve spolupráci s Českomoravským svazem minipivovarů se představí především řemeslné pivovary z různých koutů Česka. Zájem projevily i velké pivovary, a navíc v zářijovém termínu nemůže doplňkově chybět také „konkurenční" burčák. To vše se stylovým občerstvením z regionálních produktů pod garancí Regionální agrární komory Jihomoravského kraje. Sobotní program 11.9. uzavře symbolicky také ohňostroj nad Špilberkem.
  • Během ohňostrojných víkendů se připravuje v Brně a Jihomoravském kraji řada dalších akcí různých organizátorů, které nabídnou opakovaně atraktivní příležitosti pro návštěvy jihomoravské destinace v organizovaném i individuálním turistickém ruchu. Stejně i ve volnočasovém prázdninovém rytmu nabídne festival oddych a pohodu pro místní obyvatele a jejich přátelé nebo rodinné příslušníky. V pozitivním smyslu, „covidu" navzdory...

 

 

LETNÍ SVĚTOVÁ PŘEHLÍDKA OHŇOSTROJŮ IGNIS BRUNENSIS. PĚT OHŇOSTROJNÝCH SOBOT NAD HRADEM ŠPILBERK

 

PROGRAM IGNIS BRUNENSIS 2021 PŘEHLEDNĚ