IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 27. května 2023/22:30

06.06.
2018
23:55

Duha nad Brněnskou přehradou? Přivezli ji polští ohňostrůjci

První soutěžní ohňostroj festivalu Starobrno Ignis Brunensis zaujal přes sto dvacet tisíc diváků hlavně svou barevností.

Aktualizováno 7. 6. 2018 / 2.25 přidána fotogalerie

Brněnská přehrada - Nebe nad přehradou se ve středu večer rozzářilo snad všemi barvami. Polský tým svým soutěžním ohňostrojem Symfonie barev chtěl splnit požadavky i těch nejnáročnějších diváků.

„Na dnešním prvním soutěžním ohňostroji se mi líbila barevnost. Taky mě zaujalo, jak se ohňostrůjcům podařilo sladit výbuchy s rytmem hudby," pochválila návštěvnice Jana Hostičková. Marie Drahoňovská zase ocenila výběr hudby. „Hlavně poslední část se skládala z moderní hudby," popsala Drahoňovská.

Za podobou ohňostroje stojí Jaroslaw Suzdalewicz a Sebastian Cwajna z rodinné firmy Surex. Ta byla v brněnské soutěžní přehlídce oceněná už v roce 2013. Také před několika lety začala po brněnském vzoru pořádat mezinárodní festival ohňostrojů v polském Štětíně.

Další soutěžní ohňostroj zve diváky na Brněnskou přehradu již tuto sobotu. Představí se rumunský tým s show oslavující sté výročí Rumunska.

Kateřina Bečková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie:
Robert Vystrči