IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

31.05.
2015
18:30

Dětský den mezi vrtulníky a letadly

Proletět se ve vrtulníku nebo si alespoň jen tak sednout do letadla mohli dnes návštěvníci dětského dne na brněnském letišti. Atrakcí všeho druhu však bylo mnohem více.

Prohlédněte si také přiloženou fotogalerii a video.

Brno – Tuřany – Motory vrtulníků byly slyšet už daleko před letištěm v Brně – Tuřanech. Byla to na dnešním dětském dnu jedna z nejoblíbenějších atrakcí. Děti, které spolu s rodiči vystály frontu, se pak mohly pět minut kochat výhledem z vrtulníku, který obkroužil celé letiště.

Kdo by čekal, že jde spíš o zábavu pro chlapce, mýlil by se. „Maminku jsem přemlouvala, aby se mnou letěla, ale asi se bála. Poletím s tatínkem," těšila se například Tereza Robenková.

Návštěvníci, které nelákalo vznést se nad hlavy ostatních, mohli třeba prozkoumávat auta celní správy, policie, armády či záchranné služby.

Ke slovu se dostala i hasičská auta – když se podle plánu rozhořel oheň v zadní části areálu. Hasiči při jeho hašení dětem názorně ukazovali svou práci.

Mezi další dětské atrakce patřil například velký kulečník, malování na obličej, motokáry, fotbal nebo plavba na surfu.

Právě ta přišla, vzhledem ke slunečnému počasí, vhod mnoha návštěvníkům. „Mám s sebou plavky, moc jsem si to užil. Naschvál jsem padal, abych se co nejvíce namočil," svěřil se jeden z malých návštěvníků, Jakub Vašut.

Veronika Vorlová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil