IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

30.05.
2015
16:15

Děti oslavily svůj den v Löw-Beerově vile

Divadlo, atrakce pro děti nebo naučná výstava. I to si připravili organizátoři dětského dne, který se dnes konal v nově otevřené zahradě brněnské Löw-Beerovy vily.

Aktualizováno 30. 5. 2015 / 19.25: přidána fotogalerie.

Brno – Černá Pole – I když Löw-Beerova vila v Brně se ještě opravuje a zatím není pro veřejnost otevřená, návštěvníci si nemohli dnešní program dětského dne v její zahradě vynachválit. Organizátoři v areálu rozmístili stanoviště, na kterých si děti hrály a zároveň se i něčemu přiučily.

Největší zájem mezi malými návštěvníky vzbudilo malování na obličej. Děti si mohly také zaskákat na trampolíně či skládat obří puzzle. „Nejvíc mě bavilo střílet míčkem na branku. Rád bych jednou byl doopravdický florbalista," ocenil malý Matěj možnost sportovního vyžití.

Na pódiu před vilou pak děti zabavilo Divadlo Kamarád, které odehrálo dvě interaktivní představení – Pohádkovou školku a S kamarády za pokladem.

Ani rodiče a prarodiče nezůstali ochuzení. Organizátoři pro ně připravili v prvním patře budovy zvané Celnice tematickou expozici Brněnské stopy rodiny Low-Beerů. Výstava se návštěvníkům snaží přiblížit život rodiny podnikající v cukrovarnictví, vlnařství a oděvnictví, která v první polovině minulého století vilu vlastnila.

Právě expozice přilákala návštěvníky, kteří si přišli sobotní den užít do zahrady i bez dětí. „Přijeli jsme se podívat, jak to tady konečně hezky opravili a taky na výstavu. Vzhledem k mému pokročilému věku jsem rád, že je celý areál dobře přístupný, bez zbytečných schodů," svěřil se Jindřich Nový. Jeho manželka dodala, že ona nejvíce oceňuje spoustu možností k posezení. Lavičky a křesílka vyzývající k odpočinku jsou totiž na každém kroku.

V kavárně v přízemí Celnice se pak mohli všichni občerstvit a pokochat se výhledem na skvost moderní architektury – sousedící vilu Tugendhat.

Vstup na akci, kterou v jejím závěru přerušil silný déšť, byl zdarma. Podle historičky a organizátorky Petry Svobodové však akce nezůstane ojedinělá. "Dnes to byla taková zahajovací akce, chtěli jsme představit nově opravené prostory. Pro malé návštěvníky, ale nejen pro ně, už připravujeme spoustu dalších," řekla. Děti se tak do zahrady i opravené Löw Beerovy vily brzy vrátí.

Veronika Vorlová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil