IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 27. května 2023/22:30

15.06.
2018
12:45

Služební psi, policejní auta, sirény a spousta mužů v uniformách – policisté ukazují svou práci

Ukázky zákroků proti nebezpečným pachatelům, cvičení policejních psů, ale také slib nových policistů mohou dnes až do 15 hodin vidět návštěvníci Dne Policie České republiky na brněnském náměstí Svobody.

Aktualizováno 15. 6. 2018 / 16.15 doplněna fotogalerie

Brno, náměstí Svobody - Zvýšený počet policistů by mohl zneklidnit nejednoho kolemjdoucího, navíc občas zazní i policejní siréna. V centru jihomoravské metropole se ale nekoná žádný zásah, policisté zájemcům dnes jen ukazují svou techniku a další vybavení.

„Přišli jsme hlavně kvůli synovi, aby se mohl podívat na auta a motorky. Je super, že všechno vybavení si můžeme i zkusit," pochvaluje si jeden z návštěvníků, Miloš Kolovratník. Pro ty aktivní policisté připravili také sportovní disciplíny. „Na mém stanovišti měřím dětem, jak rychle běhají," vysvětlil například policista Norbert Nováček.

Zájemci mohou vidět kromě vystavených policejních automobilů rovněž zákrok proti nebezpečnému pachateli nebo cvičení policejních psů. „Kdo chce, může si vyzkoušet i vybavení speciální pořádkové jednotky, třeba neprůstřelnou vestu nebo protiúderový oblek," uvedl koordinátor akce František Procházka.

Ke Dni policie patří také slavnostní složení slibu nových policistů. „Přišla jsem hlavně kvůli slibu, mám tu vnučku. Jsem na ni moc pyšná," svěřila se Marie Minaříková.
Pozvání na akci přijaly i policejní jednotky ze Slovenska a Rakouska. Návštěvníci tak mohou spatřit i jejich techniku.

Den Policie České republiky je součástí Zábavy pod hradbami pořádané v Brně až do neděle 17. června v souvislosti s přehlídkou ohňostrojů Ignis Brunensis, která končí v sobotu večer na Špilberku představením Ach synku, synku v podání českých ohňostrůjců.

Kateřina Bečková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil