IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 27. května 2023/22:30

04.04.
2017
18:25

Brněnská hvězdárna uvede v digitáriu nové představení o ohňostrojích Nebe v plamenech

Premiéra Nebe v plamenech se uskuteční 8. dubna. V předvečer veřejné premiéry připravila Hvězdárna a planetárium Brno na pátek 7. dubna v 21.00 v parku na Kraví hoře skutečný ohňostroj

 

Hvězdárna a planetárium Brno uvede v dubnu v digitáriu nové představení z vlastní tvorby - Nebe v plamenech

Již 20 let máme v Brně světovou soutěž ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis, jednu z celosvětově uznávaných ohňostrojných přehlídek. Po dvou desetiletích ale nastal čas udělat další krok - vstoupit do virtuálního světa.

Představení Nebe v plamenech se věnuje bohaté historii a neméně zajímavé současnosti ohňostrojů. Kdo takové ohnivé divadlo vymyslel? Kdo zdokonalil? Proč jsou vlastně ohňostroje barevné? Kde můžeme uvidět ten největší, nejkrásnější nebo nejvyšší ohňostroj?

 

Česká premiéra pořadu v sobotu 8. dubna

Česká premiéra Nebe v plamenech v sobotu 8. dubna bude následovaná světovou premiérou na mezinárodním Fulldome Festivalu Brno 2017. Představení Nebe v plamenech je vhodné i pro mladší diváky. Hvězdárna a planetárium Brno jej uvádí po celý duben, květen a červen.
REZERVACE VSTUPENEK

 

Skutečný ohňostroj v pátek 7. dubna v 21 hodin

V předvečer veřejné premiéry připravila Hvězdárna a planetárium Brno na Kraví hoře skutečný ohňostroj sestavený Ivanem Martinkem ze společnosti Theatrum Pyroboli. Odpálen bude v 21.00 a potrvá přibližně čtvrt hodiny. Ohňostroj je volnou součástí a současně pozvánkou na jubilejní dvacátý ročník festivalu ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis 2017.
TIPY A DOPORUČENÍ K NÁVŠTĚVĚ OHŇOSTROJE