IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

28.05.
2015
23:55

Anketa: Ohňostrojné prelude se divákům líbilo

První letošní ohňostroj přehlídky Ignis Brunensis přilákal na osmdesát tisíc diváků. Sledovali ho na různých místech takřka po celém Brně. Těm, kteří se na něj přišli podívat na Petrov, se podle jejich odpovědí v anketě vesměs líbil.

Brno – První letošní ohňostroj přehlídky Ignis Brunensis přilákal na osmdesát tisíc diváků. Sledovali ho na různých místech takřka po celém Brně. Těm, kteří se na něj přišli podívat na Petrov, se podle jejich odpovědí v anketě vesměs líbil.

Divákům se úvodní ohňostroj líbil. Foto: Robert VystrčilKryštof Klimpar, 40, podnikatel, Vyškov
Na ohňostroje chodím už řadu let. Vždycky je to trochu loterie, protože v tomto ročním období si člověk nemůže být jistý, že vyjde počasí. Jsem proto moc rád, že se dnešní večer vydařil. Krásné počasí doplňovalo ohňostroj, který se podle mého názoru povedl.

Marek Sochor, 22, operátor, Rožnov pod Radhoštěm
Na ohňostroje se chodím dívat každý rok. Hlavně tedy na ty, které jsou v centru, kde bydlím a mám to prakticky za domem. Vždycky si jdeme předtím někam sednout s kamarády. Dnes jsme díky počasí mohli sedět přímo na Petrově a užívat si tak ohňostroj i s okolní atmosférou.

Pavel Ratsam, konstruktér, 32, Kramolna
Bohužel jsem k ohňostroji měl zpožděnou hudbu z mobilu. A jak vím z loňských ročníků, hudba tvoří velké procento z celkového dojmu. Proto se už teď těším na další ohňostroje na přehradě, které bývají velice dobře ozvučené.

Jiřina Filová, 56, zdravotní sestra, Brno
Na ohňostroj mě nalákala rodina, hlavně tedy vnoučata. Ačkoliv se nepočítám mezi fanoušky pyrotechniky, byla jsem mile překvapená. I dětem se to moc líbilo a už plánujeme návštěvu dalších ohňostrojů na přehradě. Asi to spojíme s nějakým výletem.

Filip Křenek, 23, student, Brno
Musím říct, že oproti loňskému roku mi ohňostroj přpadal kratší a méně zábavný. Vůbec mi to ale nevadí, protože se tím alespoň nenasadila laťka moc vysoko a ostatní ohňostroje mě tak mohou už jen překvapit.

Barbora Gajdová, 27, servírka, Brno
Vždycky v období festivalu Ignis Brunensis si vyměnuju směny, abych se mohla na ohňostroje chodit dívat s přítelem. Letošní první ohňostroj mi sice nepřipadal v porovnání s těmi loňskými nijak výrazný, ale na začátek jsem s ním byla spokojená. Těším se, co si pro nás připravili soutěžící na přehradě.

Adam Měrka, student, Brno
Dnešní ohňostroj jsem si nadělil jako odměnu za úspěšně ukončené zkouškové období. Je to už taková moje tradice, dělám to každý rok. Proto pro mě měl dnešní ohňostroj speciální náboj. Užil jsem si to o mnoho více, než třeba ohňostroje na Nový rok.

Veronika Vorlová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz