IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 27. května 2023/22:30

18.04.
2016
11:25

Aktualizace programu mezinárodní ohňostrojné přehlídky STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS 2016

Z technických důvodů se neuskuteční plánované prelude nad hradem Špilberkem v pátek 27. května. Světová přehlídka ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS 2016 oficiálně odstartuje v sobotu 4. června na Brněnské přehradě

Z technických důvodů se neuskuteční plánované prelude nad hradem Špilberkem v pátek 27. května 2016.

Světová přehlídka ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS 2016 oficiálně odstartuje v sobotu 4. června na Brněnské přehradě – při zahajovací show předvedou své umění česko-německý tým pod značkou Ignis Brunensis. Dále se představí ohňostrůjci ze Slovenska ve středu 8. června a Španělska v sobotu 11. června. V závěru hlavní soutěže se na přehradě představí ve středu 15. června populární ohňostrůjci z Portugalska. Letošní devatenáctý ročník uzavře ohňostrojný epilog nad hradem Špilberkem v sobotu 18. června, který bude stejně jako některé další festivalové akce věnovaný letošnímu 700. výročí narození českého vladaře Karla IV.

Zábavní festivaly bude provázet ještě další pozoruhodné jubileum – 100. ohňostroj v historii přehlídky Ignis Brunensis. Jubilejní show se stane španělský soutěžní ohňostroj 11. června na přehradě.

Festivalové programy probíhají pod garancí státní agentury CzechTourism a jsou zařazeny mezi vybrané akce Kudy z nudy.