IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. června 2018/22:30

25.05.
2017
22:00

26.5.2017 THEATRUM PYROBOLI Česko

PRELUDE PŘEHLÍDKY • nad hradem Špilberk

 

flag Czech Republicpátek 26. 5. 2017 / 22:30
THEATRUM PYROBOLI Česko

 

Slavnostní Prelude k 20. výročí mezinárodní přehlídky ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS věnované všem lidem - tvůrcům a současně krotitelům ohně - ohňostrůjcům.

 

Název ohňostroje

„NEBE V PLAMENECH"
Název zapůjčila Hvězdárna a planetárium Brno ze stejnojmenného pořadu o ohňostrojích v Digitáriu.

 

Design

Ivan Martinek - THEATRUM PYROBOLI

 

Charakteristika ohňostroje podle autora

I. obraz: ZKROCENÝ ŽIVEL • Důležitým živlem v životě člověka je oheň. Svítí, hřeje, ale i pálí a ničí. Je také magický. S úctou a pokorou se lidé dotýkají ohně, který dává teplo a pomáhá při přípravě pokrmů. Je nedílnou součástí života lidské společnosti.

II. obraz: MEZI NEBEM A ZEMÍ • Žijeme na Zemi - kamenné stavby a bájné věže se tyčí nad krajinou. Dotýkají se nebe, symbolizují víru a naději. Nad námi se rozprostírá nekonečná pláň ve dne modré a v noci temné oblohy. Reje meteoritů a hvězd tančí svůj astrální tanec na ohnivých dráhách. Všechno to nebeské stříbro s ohnivými závoji sypou na naši planetu Zemi.

III. obraz: NEBE V PLAMENECH • Oheň - přítel i šelma ukazuje svoji tvář. Pestrobarevné kytice, siluety stříbrných palem a mohutné vějíře otvírají ohňovou zahradu s mnoha květy. Ten největší roste u nebeské brány uprostřed ohnivé hvězdné pláně.

 

Hudba

Ilian Eshkeri - Zombie fight
Star dust - Andy Brown Shooting star
Two steps from hell - Star sky